2021. február 20., szombat

Biatorbágy pikkelyes lénye

 Miskolci László a Cryptozoology Hungary blog írója egy, a youtube csatornájára feltöltött videóban számolt be egy hozzá érkezett különös bejelentésről, melyben a bejelentő hosszú évekkel ezelőtt gyerekkorában összefutott egy titokzatos számára beazonosíthatatlan lénnyel.

/A videó linkjéért és egyben a forrásért katt ide/

 Elmondása szerint a egy kis pataknál horgászat közben túlparton látta meg a lényt, amely aztán hamarosan belement a vízbe és alámerülve elúszott. A teremtmény leginkább valamiféle tobzoskára emlékeztetett, viszont ezüstös színű volt. Miskolci László megkérdezte a hazai állatok szakértőit, szerintük mivel akadhatott össze az észlelő, az ő véleményük szerint egy vizes szőrű vidrával vagy hóddal történt a találkozás amelynek szőre a víztől összetapadt és ezüstösen csillogott, viszont felmerült a videóban, hogy ilyen környezetben élő személynek fel kellett volna ismernie ha valami hétköznapi állattal találkozik össze és a leírásuk sem teljesen passzol ezeknek az állatoknak ama észlelt lényhez. Akit több részlet érdekel nézze meg a videót, mindenkinek ajánlom, hiszen a szemtanú személyesen meséli el a történetet és a helyszínt is meglátogatják. A kérdés tehát még mindig nyitva áll, mi lehet ez?Most saját véleményemet kifejteném a dologról, elsőnek összegezzük mit tudtunk meg:

-A lény jól úszik, képes alámerülni is

-Testét egymásra simuló ezüstszínű pikkelyek fedik

-Látható nagy füle nem volt

-Körülbelül nagyobb tyúk méretű

Akkor most ezek alapján elemezzük ki a lehetőségeket.


Kilencöves tatu (Dasypus novemcinctus)
 1. Kilencöves tatu: Egészen hihető magyarázat, még a videó alatt is felmerült, viszont az állat inkább páncélozott nem pedig elálló tobozszerű pikkelyekkel rendelkezik, mint az észlelt lény és fülei erősen kiállnak, ilyenről az észlelő említést sem tett, pedig nagyon feltűnő tulajdonsága ez a tatunak. A tatu egészen jó úszó ha arra szüksége van(!!!!) még a víz alján is képes sétálgatni, és lélegzetét akár 6 percig vissza tudja tartani, ezért az első helyre teszem ezt az állatot a listán, annak ellenére, hogy a leírást figyelembe véve nem sok esélye van, hogy tatut látott az illető.


Kínai tobzoska (Manis pentadactyla)
2. Tobzoska: Ahogy elhangzik, ma nem él ezüstös színű tobzoska faj és az országban akkoriban a tobzoskákat (is) problémás lett volna behozni, ez egyébként ma sincs másképp, de egyéb okok miatt. Jelen pillanatban is kizárólagosan a lipcsei állatkertben tekinthető meg néhány Kínai tobzoska (Manis pentadactyla). Személy szerint ezt a verziót is kizárnám, az ismert tobzoskák nem is olyan jó úszók, mint a szemtanú által leírt állat, az mellé, hogy akkoriban esélyesen még a környezó országokban sem voltak, ha még most is csak egy állatkert tartja őket, pedig a tudás és a felszerelés már megvan hozzá, nem úgy mint akkoriban. A tobzoska azért nyerte el a második helyezést a listán, mert a leírása bár teljesen megegyezik, az ezüst színt leszámítva, az egyetlen gond, hogy a jelenkori tobzoskák, bár tudnak úszni, nem jó úszók, nem képesek a víz alá sem merülni.


Eomanis waldi
fosszíliája
3. Valami mára kihalt vagy erősen megritkult a tudomány számára ismeretlen európai tobzoska talán egyik utolsó példánya: A tobzoskák őshazája Európa! Innen ismertek a legkorábbi tobzoska leletek, mint például a 45 millió éve élt Eomanis mely az első valódi tobzoska volt. Talán fennmaradt a faj leszármazottainak egy apró populációja? Lehetséges, hogy kétéltű életmódhoz alkalmazkodtak mint a vidrák vagy a hódok és ráadásul talán éjjeli állatokká is váltak? Ha az előbbi két életmóddak kapcsolatos felvetés megállja a helyét, az bizony azt jelentené, hogy ez a lény nagyon nehezen észlelhető, főleg, ha ritka! Ezek alapján szerintem elképzelhető teljesen az, hogy egy ilyen faj fennmaradt a modern korig, legalábbis a közelmúltig, mivel sajnos az a lehetőség fennáll, hogy mára teljesen kihaltak, hiszen már akkoriban sem lehettek gyakoriak mikor az észlelés történt, hacsak nem egy eldugott helyen élő stabil populációból elkóborolt egyeddel zajlott le a találkozás. Ez a lehetőség pusztán azon okból került harmadik helyre a listán, mivel elég merész állítás, de a lehetőség adott. 

Esetleg valami módon a múltból vagy másik idősíkból került ide egy valódi Eomanis waldi vagy hasonló faj? Mint már említettem, vannak olyan kutatások, melyek egyre valószínűsítik, hogy nem csak a mi általunk ismert világ létezik... 

Mit gondolsz erről az érdekes észlelésről? Véleményed kérlek írd meg kommentben.

2021. február 13., szombat

Titokzatos lény észlelés Mexikóból

 Titokzatos lényt kaptak lencsevégre Mexikóban, a képet egy külföldi csoportban osztották meg, azon tűnődve, hogy mégis miféle kreatúrával hozta össze őket a sors. Na de inkább nézzük a képeket és elemezzük ki időhúzás helyett, íme:




Tehát itt a képek, ahogyan az látható, a lény leginkább egy főemlősre emlékeztet, arcán fekete szőr és/vagy bőr lehet, a bőr elméletet alátámasztani látszik, hogy a keze csupasznak látszik, és az is fekete, pont mint az arca, ez a bőrszín egyébként a legtöbb hasonszőrű majomféle állatra jellemző, ez miatt a sötétben nem látszanak jobban az arcvonásai, az orra, a szája stb. egyedül pusztán a fényt visszaverő szemei tűnnek fel. 
Feje körül egy kapucnira emlékeztető világosabb rész figyelhető meg, úgy vélem, hogy ez nem más, mint puffadt szőr, amely szintén több majomfajnál is előfordul ilyen-olyan formákban, így nem is tűnik annyira bizarrnak, tekintsünk hát meg pár hasonlatos fejdísszel rendelkező főemlőst, természetesen biztosan nem ezeket a fajokat ábrázolja a fotó, de a fejdíszre jó példák és hasonló kialakulhatott más, általunk nem ismert fajnál is.

Galléros pávián(Papio hamadryas), Gyapjasfejű tamarin(Saguinus oedipus), Dzseládapávián(Theropithecus gelada)

Vessünk egy pillantást testének többi tájékára is, magát a testet rövidebb, valamivel világosabb barna vagy szürke bunda fedheti, mivel elüt az arc és a kéz bőrének feketeségétől. Végtagjaiból pusztán a láb hosszára lehet következtetni biztosan, ugyanis az egyik oldalon eláll a fa törzsétől, ebből látható, hogy vékony, és hosszú lábai vannak, semmi olyat nem látni rajta, ami miatt ne lehetne a földi fauna tagja.
Lehetséges, hogy ez a teremtmény egy ritka, új, eddig ismeretlen főemlős faj, mely a fák lombozatában rejtőzve tölti életét? Elképzelhetőnek találom, sőt ez az első elmélet tűnik számomra a leglogikusabbnak... 
Ám tudjátok mire hasonlít még? 
Bizony, a Flatwoods-i szörnyre! 

A Flatwoods-i szörny 

Bár gondolom sokaknak ez ugrott be rögtön a kép láttán. 
Tehát van egy furcsa lényünk Mexikóból, mely a Flatwoodsi szörnyre rettentően hasonlít, lehet igazából egy faj felelős mindkét észlelésért? A probléma az, hogy a Flatwoods-i események Virginiában történtek, több száz kilométerre Mexikótól, tehát-
Ha egy faj a kettő, akkor a lehetőségek, hogy hogyan került Virginiába:

-Mexikóból valahogy elkóborolt Virginiáig egy magányos példány és tényleg csak egy hétköznapi állat amit nem ismerünk (van ilyen, hazánkban is láttak már lundát, igaz, az egy repülő állat)

-A lény "nem evilági" hanem valami általunk nem ismert jelenség során a saját világából (párhuzamos univerzumok stb.) került ide, ugye ha ez igaz lenne, bárhol megjelenhetne véletlenszerűen ugyan az a faj, így akár Virginiában is.

Ti mit gondoltok? Amennyiben a képek valósak, mit sikerült megörökítenie a szerencsés szemtanúknak? Egy lényt valami másik világból? Vagy egy ritka és különleges, tudomány számára ismeretlen főemlőst? 

Írjátok meg kommentben.


2021. február 10., szerda

Új videó a tarpai farkasember témában

 Kriptozoológus kollégám új videót töltött fel a YouTube csatornára, a videó az alábbi linken megtekinthető.

https://www.youtube.com/watch?v=7prYiobsZBo&ab_channel=CryptozoologyHungary